Co se děje...

Během měsíce října a listopadu klub neuléhal k zimnímu spánku, spíše naopak. Frekvence brigád byla neúprosná a celodenní víkendové šichty střídali ty sice kratší, ale zato popracovní. Středem pozornosti se stal osobní vůz Ci 4-2345.

Dílčích změn doznává jeho interiér. Ten navozuje atmosféru doby svého vzniku pouze použitým materiálem a tak nápady k jeho úpravě neznají mezí. Nově byla do tanečního prostoru /dětského koutku / místa pro maminky s kočárky vyrobena další lavice.

Vnější pohled na vůz by však měl co nejvíce připomínat jeho původní vzhled. K velkému dobovému nedostatku patřila absence žebříků a lávek na čelech vozu.

A tak se měřilo, kreslilo a počítalo mnohokrát dokola, aby bylo vidět, jak má konečné dílo vypadat.

Sehnal se správný materiál, nářadí i výrobní prostory, jen vědomosti se sbírají za pochodu. Oprášili jsme činnosti, které člověk ovládal již ve středověku...

Výsledek je zřetelný z následujících fotografií.

Další novinkou, která ozvláštňuje tento vůz, a kterou budou vyznavači striktně dobových detailů těžko rozcházet jsou průhledné podlahy. Jsou to vlastě jakási pancéřová okna v podlaze, kterými je vidět na otáčející dvojkolí a táhla brzdy.

Pohledy z nich jsou opravdu nevšední a věřme, že zaujmou i laiky.

Kromě těchto úprav probíhají souběžně i práce na ostatních vozech soupravy: montáž nové elektrocentrály, elektrorozvodů pod všemi vozy a instalace nového bezpečnostního a protipožárního systému.

Všechny tyto činnosti jsou realizovány za vydatného přispění Grantového programu Jihočeského kraje.